• ۰۲۱-۷۳۵۷

کورتانا برای مایکروسافت دردسرساز شد

_برای_مایکروسافت_دردسرساز_شد کورتانا برای مایکروسافت دردسرساز شد

به وسیله دستیار صوتی کورتانا هکرها می توانند به رایانه های شخصی کاربران و وب سایت های مورد نظرشان نفوذ کنند. ضعف امنیتی که در سیستم عامل ویندوز ۱۰ وجود دارد

به هکرها این اجازه را می دهد تا با استفاده از دستیار صوتی کورتانا به رایانه‌های شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند و وب سایت‌های مورد نظرشان را باز کنند.
به تازگی متخصصان امنیتی هشدار دادند که آسیب پذیری و راه نفوذ امنیتی جدیدی بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ وجود دارد که هکرها می توانند با استفاده از دستیار صوتی کورتانا به رایانه های شخصی کاربران و وب سایت های مورد نظرشان دسترسی و نفوذ پیدا کنند.
این متخصصان و کارشناسان فعال در زمینه امنیت سایبری به تازگی ویدیویی منتشر کرده اند که به صورت شفاف حفره امنیتی که در روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ وجود دارد را نشان می دهد.
محتوای این ویدیو به این صورت است که کاربر با استفاده از حفره امنیتی و آسیب پذیری مذکور و پس از قفل گشایی دستگاه الکترونیکی مربوطه، وب سایت مورد نظر خود را در پس زمینه اجرا می کند.
با وجود این آسیب پذیری امکان باز کردن قفل دستگاه برای افراد غریبه وجود ندارد اما اگر دسترسی فیزیکی به دستگاه وجود داشته باشد، هکرها و مجرمان سایبری می توانند به هر وب سایتی که می خواهند دسترسی یابند.
این مساله این روزها که تب ارزهای مجازی رمزنگاری شده و استخراج بی رویه و غیر قانونی آنها از پلتفرم های دیجیتالی باب شده است، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که هکرها بدین وسیله می توانند بدون اجازه کاربران شخصی، از دستگاه الکترونیکی و حساب های کاربری مجازی آنها استفاده کرده و اقدام به استخراج ارزهای مجازی کنند.

منبع  آیتنا

ارتباط با شرکت

  • خيابان شريعتي- پايين تر از بهار شيراز- نبش کوچه جزايري- پ 419-طبقه 5-واحد18
  • 021-7357 ساعت پاسخگویی: 9 الی 18  پنجشنبه: 9 الی 17
  • 021-7357 داخلی 6
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد و ساماندهی

logo کورتانا برای مایکروسافت دردسرساز شد logo-samandehi